Dovolená ve zkušební době?

Jsou lidé, kteří si zrovna našli novou práci a jestli je něco, čemu se rozhodně nevyhnou, je to zkušební doba. Každý z nás si něčím takovým projde a je dobré s tím počítat. Během zkušební doby je člověk schopen zjistit, jestli by mohl v dané společnosti fungovat a také daná firma zjistí, jak na tom daný člověk je nebo není.

Najdou se ale lidé, kteří si chtějí vzít ve zkušební době volno. Něco takového není příliš dobrým nápadem, protože se vám zkušební doba o nějaké ty dny prodlouží a to nemusí být zrovna ideální. Pokud máte dovolenou naplánovanou už nějakou dobu dopředu, je potřeba o tom na pohovoru říct, aby s tím případně počítali. Mnoho firem něco takového velice oceňuje, protože upřímnost je něco, co je skutečně potřeba.

pěkné moře

Rozhodně ale není dobré, pokud koupíte dovolenou na poslední chvíli, kdy už například budete ve zkušební době a jen tak ze dne na den svému nadřízenému oznámíte, že za týden jedete na dvou týdenní dovolenou. Je možné, že by to daný nadřízený nevzal příliš dobře, takže je lepší, pokud člověk raději neriskuje.

Nechejte zkušební dobu doběhnout do konce a teprve poté vyrazte na nějakou tu dovolenou. Jistě něco takového váš partner pochopí, ale co se týká dovolené ve zkušební době, bylo by nejlepší, pokud byste se obešli bez toho.

Pokud například nastupujete do práce v červnu a lákalo by vás někam vyjet přes státní svátky, které jsou na začátku července, udělali byste nejlépe, pokud byste nikam nevyjeli a to, pokud vám zaměstnavatel sám neřekne, že ten týden dává minimálně v den, kdy svátek není, všem zaměstnancům volno. Jistě se dá někam vyrazit na pět dní.

hezké zážitky

Je opravdu lepší, pokud si člověk ve zkušební době volno nebere, protože to poté může mnoho věcí zkomplikovat. Zkušební doba je opravdu od toho, aby zaměstnanec poznal firmu a aby firma poznala daného člověka. Je lepší, pokud to člověk ty tři měsíce nějakým způsobem vydrží a poté si dopřeje nějakou tu dovolenou, na které si konečně dopřeje odpočinek.