Jaké menstruační pomůcky známe?

Menstruačních pomůcek existuje celá řada. Už dávno nemají ženy na výběr pouze vložky, tampóny nebo jiné jednorázové pomůcky. Menstruační pomůcky jsou pro ženy velmi důležité a určitou část života je potřebuje téměř každá z nás. Pomáhají ženám v období menstruace k tomu, aby po dobu, kdy odchází krev z jejich těla měly pohodlí a zároveň, aby byly dodržovány zásady hygieny.

menstruační pomůcky

Z jakých menstruačních pomůcek si tedy mohou ženy dnes vybírat?

Tampóny

Pravděpodobně nejpopulárnější menstruační pomůcka. Jedná se o malé válečky, které mají absorpční schopnost. Žena si je jednoduše vloží do pochvy a díky své velikosti jí umožňuje fungovat jako i v dny mimo menstruaci. S tampóny můžete klidně sportovat i si jít například zaplavat.

Vložky

Druhou nejpopulárnější pomůckou jsou vložky. Jedná se o polštářky z absorpční vrstvy, které mají jednu stranu z lepivého povrchu. Touto stranou se přilepí ke spodnímu prádlu, což zajistí, že zůstanou na svém místě po celou dobu nošení. Vložky jsou k dostání v různých velikostech a s nejrůznější tloušťkou, podle toho, jak máte silnou menstruaci.

vložky

Menstruační kalhotky

Velmi oblíbenou menstruační pomůckou poslední doby jsou menstruační kalhotky. Na první pohled ho téměř nerozeznáte od klasických kalhotek, ale tyhle kalhotky můžete nosit i během menstruace bez toho, aniž byste potřebovali jinou menstruační pomůcku. Kalhotky obsahují sací vrstvu, díky které vás udrží v čistotě a bezpečí po celou dobu nošení.

Menstruační kalíšek

Jedná se o malou pomůcky ve tvaru kalíšku, který si ženy či dívky vkládají do pochvy. Do kalíšku se zachytává menstruační krev, která se z něj po naplnění jednoduše vylije ven. Je zapotřebí trocha šikovnosti při manipulaci, ale jakmile si to osvojíte, nebudete mít žádný problém. Stejně jako menstruační kalhotky, i menstruační kalíšek získal na velké oblíbenosti zejména kvůli tomu, že nezanechává takovou ekologickou stopu, jako například vložky nebo tampony.