Máme na chatě betonový vařič


Máte k dispozici vlastní chatu v krásné rekreační oblasti, například na horním toku Berounky, s výhledem na skalnaté masivy a říční hladinu, a trávíte tu většinu své letní dovolené? Nemáte příliš zájem o rekreaci v jiné oblasti, protože si dobře uvědomujete, že právě tady načerpáte nejvíce sil? A máte chatu obyvatelnou i v chladnějším období s možností přitápění či topení v krbu? Pak vám ke spokojenosti opravdu chybí už jen milá společnost vašich přátel.

hořící oheň

Možná, že by se přece jen něco našlo, co by vám udělalo radost, a sice výrobky z betonu do zahrady.

Máte-li koncepci zahrady vytvořenou v minimalistickém duchu s okrasnými dřevinami a kvetoucími skalničkami, mohli byste tu ocenit i betonovou mísu jako náhradu velkého keramického květináče, a spolu s ní i betonový vařič. Co tím máme na mysli?

veganský zeleninový špíz

Jedná se o betonový monoblok s otvorem pro odvod horkého vzduchu či ohně a druhým otvorem pro rozdělání ohně a přikládání dřevěných polen. V čem spočívají jeho hlavní přednosti?

Povětrnostní vlivy – vařič z betonu můžete mít venku na zahradě prakticky nonstop, i v zimním období. Nekoroduje a jeho životnost bychom mohli přirovnat k železobetonovým mostním konstrukcím. Možná, že vás dokonce přežije.

Nezávislost od dodavatelů energií – jestliže vám někdo uzavře plynový kohout přívodu zemního plynu, a současně s tím přívod elektřiny, a máte doma plynový či elektrický sporák, bude vám k ničemu. Na betonovém vařiči však připravíte skvělou bramboračku a houbovou smaženici z nasbíraných hříbků z lesa prakticky kdykoli (s ohledem na růst hub, samozřejmě). Stačí zažehnout oheň a přikládat dřevem pod ocelovým roštem, a máte vystaráno. Rošt poslouží i jako zahradní gril, můžete na něj posadit pánev, kotlík, hrnec – co vás napadne. A vařič poslouží i večer, až budete chtít venku posedět na zahradě s vašimi přáteli a zahřát se u ohně, oheň ve vařiči je bezpečně uzavřen betonovými stěnami, takže se nemůže jen tak sám od sebe rozšířit po celé parcele.