Co bazénům nemá chybět?


Už jako malé děti jsme v létě o prázdninách neměli chvilku stání, dokud s námi rodiče nevyrazili k vodě. Když bylo venku hezky, nebylo nikde příjemněji než právě na pláži. A kdyby to šlo, vydrželi bychom tam na břehu a zejména přímo ve vodě skotačit snad celičký den, dokud bychom se pomalu nerozpustili. A byť už dávno nejsem dítětem jako tehdy, mám v létě takové koupání pořád rád. A jistě nejsem tohoto názoru sám. Jistě je mezi námi hodně lidí, jimž je za horka u vody nejlépe. Aspoň přeplněné pláže a koupaliště o tom dost výmluvně svědčí.

balonky v bazénu

Ale je jasné, že jsem se stal přece jenom fajnovějším. Zatímco v dětství mi stačila voda v Lipně, protože vlastně ani nebylo kam jinam jít, nyní už tuto variantu přece jenom za dokonalou nepovažuji. Dnes už by mi tam vadila ta spousta lidí na veřejné pláži nebo nepohodlí, neupravený břeh a bahnité dno v místech, která tam nejsou ke koupání lidí přizpůsobená. Dnes už mám daleko raději svůj vlastní bazén. Protože ten je tu jenom pro mne a moje blízké a je v něm vždycky dokonale čistá voda. Což by mi přírodní koupaliště nenabídla.

Ale s tou čistotou vody je to vlastně trochu sporné. Jistě, mám ji tam, ale ne automaticky. Abych si ji tam udržel dokonale čistou nejen bezprostředně po napuštění, musím do ní dodávat co chvíli příslušnou bazénovou chemii. A také někdy musím vybírat to, co do takového bazénu napadá z okolního prostředí.

žena v bazénu

Ale i s tím napadaným už mám mnohem míň problémů než kdysi. Protože jsem si nejen pořídil bazén, ale vsadil jsem i na zastřešení bazénu 5x3m. A díky tomu je bazén dokonaleji chráněn před nežádoucími vnějšími vlivy. A koupání v něm je jedna báseň. To mi skutečně kdekdo závidí.

Ale jestli se i vy právě chystáte puknout závistí, nedělejte to. Bylo by to zbytečné pukání. Daleko jednodušší je si takový zastřešený bazén také pořídit, což můžete učinit i vy.