Zateplujeme fasádu na dvougeneračním domě


Bydlíte s vašimi rodiči v dvougeneračním domě a vycházíte spolu tak dobře, že čerpáte všechny podstatné výhody tohoto způsobu bydlení? Jde zejména o úsporu ve vytápění a snazší údržbu domu i zahrady, když se o práci podělí více osob, které tu bydlí. Současná doba nárůstu cen potravin a energií nás ovšem nutí k dalším úsporným opatřením a ty se mohou dotknout i toho, kdo bydlí i v takto výhodném rozpoložení. Jednoho dne se zkrátka dohodnete, že dům zateplíte minerální http://www.kmv.cz/ vatou. Pokud se jedná o zděnou budovu s klasickou omítkou, například s břizolitem, mohli byste zateplovací práce zvládnout i sami. Využijete-li například injektovaného kotvení izolační vrstvy, mohli byste některé stěny obložit i dřevem a zvýšit tím izolační účinky nového zateplení.

rekonstrukce domu

Jakmile nakoupíte stavební materiál a nachystáte si vhodné nářadí, dostanete se do fáze, kdy bude zapotřebí pídit se po vhodném stavebním lešení. Můžete jej samozřejmě koupit, lešení je v prodeji celkem běžně, ale počítejte s investicí i několika stovek tisíc korun, což je jednak drahé, a pak hlavně zbytečné, když lešení využijete sotva po dobu několika týdnů pouze pro jednorázovou akci.

lešení na bytovém domě

Vhodným řešením je nahlédnout do ceníku půjčovny lešení rabasleseni.cz a lešení si pronajmout. Můžete jej pak smontovat sami, ale lepší a hlavně bezpečnější je pověřit touto prací profesionály. Přece jen jde o specifickou montážní činnost, a kdybyste tu udělali nějakou fatální chybu, mohlo by to znamenat zřícení lešení a tím pádem i možný smrtelný úraz zúčastněných osob.Jakmile budete s prací na zateplování fasády hotovi, firma si lešení opět demontuje a odveze, a tím celá akce skončí. Proběhne to rychle a bez potíží, a bude vás těšit i to, že ušetříte poměrně značnou sumu za stavební firmu, která by vám zateplování domu prováděla. A samozřejmě se vaše aktivita projeví i v částce za vytápění domu, respektive v úsporách, které vám přinese.