Co říká na koberec v obýváku váš nos

Také patříte k lidem, co mají kolem sebe rádi volný prostor, zejména pak při pracovní činnosti? Pracujete na počítači ve stylu, že máte ve své blízkosti spoustu různých papírových podkladů, například turistických map, účetních dokladů a faktur, reklamních prospektů a fotografií či zápisků tužkou na papírovém záznamníku? A berete si rádi alespoň občas svou práci do neobvyklých míst, kde se vám lépe soustředí, a kde lze zaujmout i jinou polohu, než jen sezení na kancelářské židli? Perfektní volbou pro tyto účely je i koberec na podlaze.

pes na koberci

Máte tu kolem sebe místa tolik, že se mu nevyrovná žádný psací stůl. Podklady pro práci si tu rozložíte naprosto bez problémů a hlavně o nich budete mít dokonalý přehled. Stačí jen zrakem letmo přehlédnout zleva doprava a zpět a víte, kde se nachází propiska, kde máte tenhle doklad, a kde zas tamty zápisky. A není vůbec žádný problém si k notebooku odnést podnos s kávou, sušenkami či obloženými chlebíčky.

jablka na koberci

Zdá se vám takovýto popis příliš přitažený za vlasy, a domníváte se, že se to týká jen omezeného počtu lidí, a že ti konzervativní by si nikdy na koberec nesedali? Pak se možná mýlíte, protože v lidské přirozenosti je umět si vyhovět, co se týče pohodlí a komfortu při práci, proto také používáme pro namáhavé činnosti různé stroje.

Pohodlné posezení na koberci, a třeba i s polštářkem pod zadkem, má však jednu podmínku, a sice koberec musí být čistý. Jinak vás ta špína a různé drobky z jídla, vlasy a chlupy budou rozptylovat, a budete si tu připadat, jako na obecní skládce. To ale není vše, koberce také při zanedbané údržbě zapáchají, zvláště pokud se po nich procházíte naboso a otíráte mezi vlákna svůj pot. Na koberci, který připomíná dobrých čtrnáct dnů nemytá bosá chodidla, se pracovat nedá, a toto je také jeden z důvodů, proč si na něj pozvat odborníky na čištění koberců. Ti vám potvrdí, že sáčkový vysavač si neporadí s veškerými nečistotami, a že chodidlový odér z koberce neodstraní, zatímco profesionální čištění je v tomto směru naprosto spolehlivé.