Dokonalý trávník


Také vás nebaví se starat o váš pozemek? Klidně si to můžete přiznat anebo i někomu svěřit, protože absolutně na tom není vůbec nic špatného. Já sama si vzpomínám, jak jsem svým rodičům ještě pomáhala na vesnici, když si pořídili opravdu veliký statek. Mě v té době byly čtyři roky, takže si ty začátky nějak moc extra nepamatuji, ale později vím, že když jsem potom chodila asi do třetí třídy, tak jsem rodičům už pomáhala. Tedy ne s něčím opravdu náročným, ale třeba jsem jenom hrabala seno a dávala jsem králíkům jídlo. Měli jsme opravdu velikou zahradu.

Kdo by je nemiloval?

A právě když jsem dospívala, tak jsem si řekla, že opravdu asi nikdy nebudu chtít mít tak veliký statek a velikou zahradu nebo tolik zvířat, protože mě by absolutně nebavilo se vždycky tak pět hodin denně starat o to, abych poklidila zvířata a abych všechno uklidila nebo abych měla čerstvě a krásně posekaný trávník. Právě na trávníku si otec dával velice často záležet. Staral se o trávník každý druhý den a měl dokonce i speciální hnojiva, po kterých byl trávník opravdu jako perlička. Dokonce byl i v časopisu, kde vyhrál cenu za nejlepší a nejkrásnější trávník. Pokud vás ale nebaví sekat trávu, tak můžete si také najmout nějakou firmu, která právě poseká váš trávník za vás.

Ráda relaxuji.

Otec například o tomhle nechtěl vůbec slyšet, protože on o sobě říkal, že on je nejlepší a že nikoho nechce, aby mu sekal trávník. Na jednu stranu to chápu, protože když to otce baví, je logické, že nebude chtít, aby to někdo dělal za něj. Pokud vás například zajímá cena za sekání trávy tak cena za sekání trávy je opravdu různorodá a není pevně stanovená. Sice někde na internetu se dočtete různé ceny za sekání trávy, ale vždycky to je také na domluvě. Protože každý má jinou velikost zahrady anebo jiný druh trávy. Někde to úplně žije plevelem a kde je vysoká tráva třeba třicet centimetrů. Někdy je to opravdu hodně obtížné, protože některé sekačky takhle extra velikou trávu nevezmou. Na to se potom musí vzít ruční sekačka, protože například motorová sekačka nebo traktůrek tohle snad ani možná nezvládly. Říkám vám, že sekání trávy je velice důležité i pro zdraví trávníku.