Nevšední půdorys

Říká se že rekonstrukce staršího domu je spíš pro odvážlivce. Často je to pravda, protože nikdy nevíte, jaké nečekané problémy zrovna vaše starší stavba může skrývat. Mnoho lidí, kteří se vrhli do opravy starého domu, by mohlo vyprávět, jaké problémy museli řešit. Často jde například o zasypané sklepy, vlhkost, zazděné místnosti nebo otvory bez překladů. Na problémové části stavby většinou přijdete až během oprav. A to je hlavní důvod proč zejména mladí lidé chtějí spíše stavět novostavbu.

moderní dům

U staršího domu je ještě jeden problém, a to stavební suť. Když se stane že je potřeba dům zbourat a postavit nový, čeká vás žádost o demoliční výměr, bourací práce a samozřejmě odvoz suti. Pokud nemáte kamarády v oboru kteří vám dají velkou slevu, bude vás demolice stát nemalé peníze. Toto všechno si ušetříte, pokud budete stavě nový dům. Je jednodušší začít na zelené louce než se nejprve zbavovat starého a poté stavět nové.

stavba domu

Kam pro projekt?
Jestli pro vás bude jednodušší postavit novostavbu, budete řešit jestli budete stavět sami svépomocí a nebo zvolíte dům na klíč. Nespěcháte na stěhování a leccos si zvládnete udělat sami? Máte dost kamarádů, kteří vám ochotně pomůžou kdykoliv to bude potřeba? Pak nemusíte váhat se stavbou svépomocí. Jestli ale potřebujete bydlet už za pár měsíců, zvolte raději stavbu na klíč. Firmy nabízí propracované projekty, ze kterých můžete vybírat. Velmi oblíbené jsou bungalovy ve tvaru obdélníku, ale svoje majitele si nachází i rodinné domy do l. Je potřeba přizpůsobit výběr domu vašemu pozemku.
Stavba na klíč znamená, že vám firma vybraný dům dodá v termínu, který máte ve smlouvě. Dům je kompletně hotový a chybí mu k dokonalosti jen kuchyňská linka. Tu si lidí většinou řeší sami, protože každý má jinou představu o kuchyni a je tak zbytečné ji dodávat, když klientům nebude vyhovovat.