Zveme vás s dětmi na Bílou Opavu

Jeseníky ubytování s dětmi, tak zní naše doporučení pro letní dovolenou. Proč se vypravit do hor, namísto trávení volného času na mořské pláži?

V Jeseníkách vás nezastihnou tropy – mnoha lidem vadí tropické letní teploty, náš organismus není na takové podmínky stavěný a aby se extrémnímu horku přizpůsobil, musí sáhnout hluboko do vlastních rezerv. Vyčerpávají se tím zejména zásoby hořčíku, a je-li ve vašem organismu spíše deficitní, což se týká více než třiceti procent obyvatel naší země, můžete v horku i zkolabovat a onemocnět závažnější chorobou. V Jeseníkách se vám tropické vedro spíše vyhne, a pokud bude přece jen velmi teplo, zvládnete je tu snáze, než ve městě nebo kdekoli jinde na přímém slunci.

pohled z Pradědu

Bílá Opava – ubytujete-li se v Malé Morávce, nedaleko Karlovy Studánky, budete to mít velmi blízko k jednomu z nejkrásnějších přírodních říčních kaňonů v republice. Údolí Bílé Opavy je vyhledávaným turistickým cílem, vedou tudy dvě trasy, na jedné z nich jsou k dispozici zastavení naučné stezky a užijete si tu kromě krásné podívané i ionizovaný vzduch, typický pro oblasti s tekoucí vodou. Na Bílou Opavu se vyplatí vypravit za slunečného a teplého počasí, a to především o všední dny a mimo prázdniny. Ideální je polovina června nebo konec srpna či začátek září. Krásně je tu ale po celý rok, takže ani v květnu nebo v říjnu nebudete vašeho rozhodnutí litovat.

Hrubý Jeseník

Z kaňonu Bílé Opavy vystoupáte nad hotel Figura a máte-li dostatek sil a dobrou náladu, můžete se rozhodnout pokračovat až k vrcholu Pradědu a realizovat výstup k vyhlídkovému ochozu tamní rozhledny. Vysílač s rozhlednou byl dostavěn na počátku osmdesátých let minulého století a od té doby se tu mohou lidé kochat úžasnými výhledy z nejvyššího bodu Moravy, které jsou nejkrásnější za slunečného počasí se střední oblačností, tzv. altokumuly.