Odpočinek s šálkem v ruce

Káva je nápoj, který si dokázal získat srdce milionů lidí na celém světě. Je to velmi rozšířený a oblíbený nápoj, který si dáváme prakticky denně. Někdo si bez ní už neumí představit den, a někdo si ji dává jen svátečně. Část lidí preferuje skutečně kvalitní druhy kávy, a někdo se spokojí s tou, kterou si koupí během nákupu v supermarketu. Kdo si chce dopřát opravdu luxusní požitek z kávy, měl by si opatřit kvalitní kávu přímo z pražírny.

kávová zrna

Jaká káva je dobrá?
Nejlepší káva je v pražírnách, protože právě sem míří z plantáží. Pečlivě promytá a upražená káva je daleko lepší než ta, která na vás čeká měsíce namletá a zabalená v obalu v regálech supermarketu. V čerstvě upražené kávě si vychutnáte skvělé aroma a výraznou chuť. Pro přípravu kávy je nejlepší pracovat s čerstvě namletou kávou, a proto je dobré kupovat kávu zdrojovou. Tu si namelete doma těsně před použitím podle toho jakou kávu si chcete připravit.

Existuje několik druhů kávy, a každá má jinou chuť i vůni. Nejznámější je arabica a robusta, a z obou se dají připravit lahodné nápoje. Proč si připravovat kávu z čerstvě mletých zrn? Protože je daleko lepší. Čerstvě namletá zrnka nádherně voní a tak si kávu užijete nejen chuťově, ale i čichem. Naplňte svůj oblíbený šálek skvělou kávou, kterou si můžete připravit u sebe doma. Vynikající je například gurmánský výběr ETHIOPIA 1kg, který vám díky většímu balení chvilku vydrží.

hrnek kávy

Dnes na trhu najdete mnoho druhů mlýnků i kávovarů a to za dobré ceny. Pokud nechcete mít hodně práce s přípravou kávy, kupte si automatický kávovar, který vám připraví vybraný nápoj během pár chvil. Přípravu kávy zvládnete i bez něj, postačí vám mocca konvička nebo třeba filtr. Dopřejte si kvalitní a dobrou kávu, na kterou nemusíte chodit už jen do kavárny, ale kterou můžete mít doma kdykoliv budete chtít.