Trápí vás žluté zuby?

Bílé zuby nejsou samozřejmost
Je sice fakt že od přírody máme zuby lehce nažloutlé, ale kdo se o ně příliš nestará, ten je bude mít žluté až hnědé, případně i do černa. Velice záleží na péči, jakou zubům věnujete, a také na vašem životním stylu. Nemůžete čekat, že když jste milovníkem kávy, černého čaje a nikotinu, že budete mít zuby jako perličky. Abyste měli takto krásné zuby, musíte se o ně dobře starat a také chodit pravidelně na bělení. Proč si zuby nebělit doma a raději chodit na kliniku?

zubařské křeslo

Dentální hygiena Praha je skvělá volba pro všechny, kteří v okolí našeho hlavního města hledají někoho, kdo jim zuby profesionálně vyčistí. Mnoho lidí totiž nezvládá hygienu v domácích podmínkách na 100 % a tak je potřeba dvakrát ročně navštívit hygienu na klinice. Není potřeba se jí bát, jde pořád jen o čištění zubů, i když v ordinaci. Čištění zubů nebolí, a jako bonus vám na hygieně poradí, jak si zub správně čistit. Tím zamezíte vzniku plaku, který má vliv nejen na barvu zubů, ale i na jejich kazovost.

bílé zuby

Existují možnosti jak si zuby vybělit doma
V současné době je velmi populární domácí bělení zubů. Značná část lidí je ale přesvědčena, že čím déle nechají pásky působit, tím bělejší jejich zuby budou. Prostě si myslí, že urychlí proces bělení. Jediné čeho tímto dosáhnou je zvýšená citlivost zubů a to, že riskují trvalé poškození zubní skloviny. Proto je lepší chodit na kliniku, kde ví co dělají. Totéž platí i pro dentální hygienu, protože jen málokdo si zuby čistí natolik dobře, že je má čisté jako po dentální hygieně. Většina lidí si zuby vyčistí večer a maximálně ještě ráno, ale požívají jen obyčejnou pastu a kartáček. Lidé už ale zapomínají že jde i o techniku čištění a používání všech dostupných doplňků k péči o zuby, jako je ústní voda, mezizubní kartáček nebo zubní nit. Nepodceňujte péči o zuby, vyplatí se vám.