Jak se vám pracuje v zašpiněné a zakouřené kanceláři


Nekuřácké pracoviště – základ pracovní hygieny

Za socialismu nebývalo zvykem v mnoha podnicích ustupovat kuřákům v kancelářích, a tak se stávalo, že ti bezohlední si zapalovali jednu za druhou a nekuřáci trpěli a byli nuceni kouřit pasivně, což je možná ještě větší zlo, než samotné kouření. Dnes se situace rapidně změnila a kuřáci musí ustoupit nekuřákům. Nekuřácké pracoviště je dnes základ a je prokázáno, že nekuřák je díky své citlivosti schopnější pracant. Jste-li nekuřák a máte v kanceláři kvůli tomu potíže, nebojte se ozvat, jste v právu!

úklidové prostředky

Bez pravidelného úklidu se to neobejde

Pamatujete se na film z roku 1982 „Sněženky a machři“? Povedené trio Převrátil, Cabadaj a Mácha hrálo karty „O Mariku“, ale ještě než k tomu došlo, Radek Převrátil pronesl návrh, že budou hrát o uklízení pokoje. Viki Cabadaj dal jasně najevo, že tam přece nikdo pokoj uklízet nebude, a tak se tento herní plán neujal. Jak byste se ale cítili v kanceláři, kdyby tam vládl šéf, co vyznává Cabadajovy móresy? Jak by se vám pracovalo v děsivém chaosu, mezi poházenými papíry na podlaze, s přetékajícím odpadkovým košem, se zašpiněnou a páchnoucí podlahou či dokonce kobercem, s okny, skrze jejichž skla není vidět, takže si je musíte alespoň otřít dlaní, s toaletou, která připomíná nechutně smradlavé záchody ve vlacích za socialismu, s kuchyňkou, jejíž pracovní deska neviděla hadr půl roku, se zacákanou mikrovlnnou troubou od gulášové polévky, a mohli bychom ve výčtu chuťovek pokračovat donekonečna…

úklid kanceláří

Úklid kanceláří v Praze 6 je zkrátka nutný, abyste svůj pracovní výkon byli vůbec schopni odvést, anebo byste, což je pravděpodobnější, dali brzy výpověď, ať si to tam „Viki Cabadaj“ užije bez vás. Úklidové firmy se postarají o vše, co s provozem kanceláří souvisí, takže se tu nebudete štítit na něco sáhnout a nebudete se zdráhat dojít si na toaletu anebo uvařit v kuchyňce kávu.