Vyberte tu správnou

Už od konce devadesátých let, kdy v naší zemi nastal bum zahradních bazénů, se jejich vybavení proměňuje. Praktické doplňky, které byly tehdy při jejich pořízení dodávány, jsou dneska nahrazeny novými a lépe funkčními pomocníky. Ať už to jsou čističky vody, které dneska pracují na naprosto jiném principu, tak solární panely, kterými lze teplotu bazénové vody během slunečného počasí zvýšit o několik stupňů. Stejně tak došlo k posunu bazénové chemie, které se vkládají do plováků. V současné době je možné si čistotu vadu zajistit mořskou solí. Kterou využívají především všichni, kteří mají kožní problémy a klasickým chlórem si je zhoršovali. I bazénové vysavače prošly velkým rozvojem. Pomáhají udržovat čistotu dna, čímž zabrání případnému zelenání vody. Pro menší bazény stačí pořídit nylonový kartáč, kterým lze uklidit případné spadané listí a jiné nečistoty.

Solární plachta na bazénu

Jednou z důležitých funkcí splňuje i dobře zvolená krycí plachta na bazén https://www.chlorito.cz/kryci-plachty. Kterou je bazén chráněn nejen během letních měsíců. Ale i v zimě. Po důkladném zazimování. Solární plachta, která má speciální bublinkovou strukturu, je pro svoji praktičnost a snadnou manipulaci, tím, jak leží na hladině, nezbytným pomocníkem během celého léta. Nejenže ochraňuje před zanášením venkovních nečistot, ale ohřívá vodu v bazénu a udržuje její teplotu. Její velkou předností je fakt, že zabraňuje jejímu odpařování. Vybírat je možné ze dvou barevných variant. Modré a černé.

Čistá voda v bazénu

Která sice přitahuje větší množství paprsků. Ale voda je více ohřívána modrou. Kvalitní krycí plachta je vhodná natáhnout na bazén v případě deštivého počasí. Kdy zabrání zatékání vody dovnitř bazénu. Stahovací šňůrky zabrání při silném větru jejímu stržení. Dostatečně velkou zimní plachtou je potřeba vybrat na konci koupací sezóny. A z kvalitního materiálu. Aby zakryla nejen potřebně upuštěnou hladinu, ale pokud je bazén nadzemní, je dobré, když zakryje i boční stěnu a tím ochrání bazén před velkými mrazy během zimních měsíců.